Monday ,06 April 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) ФК Вардар генер. 2006 го победи Тиквеш и го освои турнирот „Гази Баба Куп“
(Фотогалерија) ФК Вардар генер. 2006 го победи Тиквеш и го освои турнирот „Гази Баба Куп“

(Фотогалерија) ФК Вардар генер. 2006 го победи Тиквеш и го освои турнирот „Гази Баба Куп“

Генерацијата 2006 на ФК Вардар го освои турнирот „Гази Баба Куп“. На целокупниот турнир одигравме пет натпревари и забележавме исто толу победи.

Во големото финале, избраниците на Спасески ја победија екипата на Тиквеш (2:1). Погледнете ја нашата фотогалерија од финалниот дуел.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22