Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > ЖКК Вардар утре гостува во дербито кај Бадел
ЖКК Вардар утре гостува во дербито кај Бадел

ЖКК Вардар утре гостува во дербито кај Бадел

На програмата во кошаркарската женска Супер лига е 4.коло. Во истото девојките на Славица Наков, ЖКК Вардар играат дерби со лидерот,  екипата на Бадел 1862. 

Натпреварот е закажан за утре (21.април, среда) во салата „Независна Македонија“ - Скопје. На првиот меч баделки остварија победа над црвено-црните, сепак ние потоа врзавме две победи и делумно се поправи здравствениот билтен во Вардар кој беше доста лош пред дербито.

Утрешниот натпревар ќе се игра со почеток во 17-30 часот од истиот ќе има видео стрим кој ќе го поставиме во текот на утрешниот ден на нашиот сајт.