Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > Uncategorized > Работнички утре ни гостува во „Кале“

Работнички утре ни гостува во „Кале“

kk-vardar-2

Во рамки на Првата лига кошаркарска лига кај момците, КК Вардар ќе биде домаќин на ривалот од Градски Парк, повеќекратниот македонски шампион КК Работнички.

Момците на Александар Јованчев кој досега имаат четири победи во лигата, утре (21.април, среда)  во малата сала „Кале“ во Скопје  ќе го пречекаат ривалот со почеток во 17-00 часот. Од овој дуел ќе има видео-стрим кој ќе го поставиме во текот на утрешниот ден  на нашиот сајт.