Monday ,10 December 2018
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > ЖКК Вардар утре против Шкупи за старт на сезоната
ЖКК Вардар утре против Шкупи за старт на сезоната

ЖКК Вардар утре против Шкупи за старт на сезоната

Новата сезона во кошаркарската елита во женска конкуренција започна изминатиов викенд, конечно. Сите дуели од првото коло беа одиграни освен натпреварот на ЖКК Вардар и Шкупи, овој натпревар ќе биде одигран в среда со почеток во 12 часот со што ќе се комплетира првото коло.

Вардарки оваа сезона влегуваат со исти амбиции како и минатата, да му одземат еден трофеј на тимот на Бадел ако е тоа возможно. Во првото коло беа постигнати следните резултати:

Струга – Пелистер 57-67

Трокал  – Бадел 1862 28-92

Вардар – Шкупи (утре 12 часот)