Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Во 5.коло интересни дуели во женската Група-А, Вардарки слободни оваа рунда
Во 5.коло интересни дуели во женската Група-А, Вардарки слободни оваа рунда

Во 5.коло интересни дуели во женската Група-А, Вардарки слободни оваа рунда

Кај дамите следниот викенд во Прва лига жени-група А  на програматра е  5.коло  од  „Оролоџо“ сегементот. Ќе се одиграат три средби во оваа рунда, единствено црвено-црниот тим ќе биде слободен поради непарниот број на екипи по одкажувањето на Работнички. Ова се паровите за оваа рунда.

Струга 2009 – Баскет КАМ

Бадел 1862 – Крива Паланка

МЗТ Скопје Аеродром – Пробаскет

Вардар – слободен

Моменталната табела во женската сениорска кошаркарска група-А изгледа вака:

ТАБЕЛА: Бадел 1862 31, Баскет КАМ 2011 30, Вардар 27, Крива Паланка 21, Струга 2009 20, МЗТ Скопје Аеродром 18 , Пробаскет 14;