Tuesday ,28 March 2023
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > Вардарки гостуваат кај Јанта Волеј
Вардарки гостуваат кај Јанта Волеј

Вардарки гостуваат кај Јанта Волеј

316818652_864115851674873_4673458580718817771_n

Денес се игра ново коло во женската Прва одбојкарска сениорска лига, во истото девојките на ЖОК Вардар ЕМ ќе бидат гостинки.

Вардарки вечерва гостуваат кај тимот на ЖОК Јанта Волеј, натпреварот ќе се игра во салата при Основното улилиште „Невена Георгиева-Дуња“. Оваа средба од 12.коло во државната лига е закажана со почеток во 20 часот и 30 минути.