Tuesday ,15 June 2021
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Вардар М14 со три победи во Чешка, вардарецот Величковски прв стрелец на турнирот
Вардар М14 со три победи во Чешка, вардарецот Величковски прв стрелец на турнирот

Вардар М14 со три победи во Чешка, вардарецот Величковски прв стрелец на турнирот

Момците на КК Вардар од селекцијата до 14.години по трите победи во првите три кола, вчера  го забележаа и првиот пораз на турнирот во Чешка.

Нашите момци одлично го започнаа мечот, но клучна беше последната четвртина кога домаќинот беше поуспешен. Одличен настап и три победи имавме на оваа младинска кошаркарска европска лига, односно на првиот турнир од истата. Единствен пораз беше вчерашниот против домаќинот Острава (Чешка) со резултат 86 : 63.

gg2

Најдобар стрелец на целиот турнир беше играч на КК Вардар, станува збор  талентираниот Бојан Величковски.