Wednesday ,17 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Куглање > Вардар утре домаќин на КК Гостивар
Вардар утре домаќин на КК Гостивар

Вардар утре домаќин на КК Гостивар

На средината од оваа недела ќе се одигра некомплетното 20.коло во македонската Прва машка кошаркарска лига. Црвено-црните избраници на Александар Јованчев во оваа рунда се домаќини.

КК Вардар утре, среда (24.март) ќе ја пречека екипата на КК Гостивар. Дуелот кој ќе се игра во малата сала при СЦ „Кале“ во Скопје е закажан со почеток во 17-00 часот. Правдата на овој натпревар делегирани се да ја делат: А.Павлов,  И.Мијалковски и Г.Бошковски.