Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > МТВ со пренос од 1/2-финалето, Работнички-ЖОК Вардар
МТВ со пренос од 1/2-финалето, Работнички-ЖОК Вардар

МТВ со пренос од 1/2-финалето, Работнички-ЖОК Вардар

Денес на одбојкарската сцена е дуелот од полуфиналето во плеј-офот кај дамите. Во истото Работнички е домаќин на женскиот тим на „Вардар“. Дуелот е закажан со почеток во 17 часот и 30 минути. Од истиот може да се погледне директен пренос.

Дуелот ќе го пренесува Македонската радио и телевизија на спортскиот канал (МТВ-3).