Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Миновска, Џатевска и Дамјаноска на списокот за СП бараж
Миновска, Џатевска и Дамјаноска на списокот за СП бараж

Миновска, Џатевска и Дамјаноска на списокот за СП бараж

Селекторот на женската сениорска репрезентација, г-дин Симе Симовски го објавува поширокиот список на ракометарки за претстојните бараж натпревари со репрезентацијата на Романија за пласман на Светско Првенство 2021 Шпанија.

Првиот натпревар сениорките ќе го одиграат во Букурешт, Романија на 17.04.2021 во 17:00 часот, а реванш натпреварот за пласман на СП е закажан на 21.04 во 17:45 часот во СЦ Јане Сандански. Од Вардар на списокот се пикерите Џатевска Ивана и Катерина Дамјаноска, заедно со крилото Миновска Сара.

->ПОШИРОК СПИСОК НА РАКОМЕТАРКИ