Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Познат распоредот на натпревари за КК Вардар во новата сезона
Познат распоредот на натпревари за КК Вардар во новата сезона

Познат распоредот на натпревари за КК Вардар во новата сезона

Кошаркарскиот клуб Вардар оваа сезона ќе се натпреварува во втората машка лига, по испаѓањето од елитата. Познат е распоредот на натпревари.

Во првото коло сме домаќини на Тетекс ТТК на 9.октомври, во второто коло недела подоцна гостуваме кај Црн Дрим во Струга, во 3.коло во „Кале“ ни гостува Баскет Кам. Комплетниот распоред погледнете го во продолжение:

Распоред на натпреварите во Втора лига-мажи за сезона 2021/2022