Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Попов и Николов со поддршка за новиот тренер на ФК Вардар
Попов и Николов со поддршка за новиот тренер на ФК Вардар

Попов и Николов со поддршка за новиот тренер на ФК Вардар

Поранешните играчи на ФК Вардар, дефанзивецот Горан Попов и играчот од средината на теренот, Бобан Николов му упатија поддршка на новиот тренер на ,,црвено – црните” Никола Глигоров.

Горан Попов на ФК Вардар на Фејсбук напиша дека Никола е човек со големо срце и прекрасна душа и дека е голем професионалец кој заслужува да биде прв тренер на Вардар. Поддршка до новиот тренер упати и Бобан Николов, исто така преку Фејсбук на официјалната страна на клубот.

Глигоров дебито како тренер на Вардар ќе го има во сабота на домашен терен против ФК Беса.