Sunday ,22 May 2022
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > (Видеа) Кадетите на КК Вардар со 4/4 на турнирот во Шопрон
(Видеа) Кадетите на КК Вардар со 4/4 на турнирот во Шопрон

(Видеа) Кадетите на КК Вардар со 4/4 на турнирот во Шопрон

Кадетите на Вардар ја остварија и четвртата победа на турнирот од EYBL што се одржува во Шопрон. Во последниот меч, нашиот тим го совлада чешкиот Сокол Прашки со 101-87. Сите четири триумфи на Вардар беа убедливи, изразени со двоцифрена разлика. Во продолжение видеа од доминацијата на сите дуели.

Вардар-Виена Јунајтед

Вардар-Пелхримов

Вардар-Дан Дачијан

Сокол Прашки -Вардар