Thursday ,30 May 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > ЖОК Вардар ЕМ го совлада Пелистер и обезбеди влез во 1.лига

ЖОК Вардар ЕМ го совлада Пелистер и обезбеди влез во 1.лига

ЖОК Вардар ЕМ е прволигаш,…честитки девојки…

888888888888888888888888888888888

Девојките на ЖОК  Вардар ЕМ беа  дел од баражот за Првата лига, тие како 2.пласирани во 2.лига се сретнуваат во истиот со тимот кој е предпоследен во првата лига, екипата на ЖОК Пелистер.

Во првиод натпревар во Скопје, гостинките во еден изедначен дуел успеаа да финишираат подобри и победија со 1-3. Сепак вчера на реваншот црвено-црните девојки одиграа животна партија. На  мечот кој се играше во салата СС „Д-р Јован Калаузи“ во Битола, победивме со 0-3 во сетови. Тоа донесе влез во 1.лига. Клубот на својата страница за овој меч објави:

Крајот го краси делото
ЖОК ВАРДАР ЕМ е во Прва државна лига
ЖОК ВАРДАР ЕМ – ОК Пелистер волеј 3:0
БРАВО ❤ ДЕВОЈКИ ❗❗❗
Заслуживте да се радувате