Sunday ,16 June 2019
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > КК Вардар денес ќе го “тестира“ шампионот КК Работнички
КК Вардар денес ќе го “тестира“ шампионот КК Работнички

КК Вардар денес ќе го “тестира“ шампионот КК Работнички

Машкиот сениорски тим на кошаркарскиот клуб Вардар е во зенитот на подготовките за новата сезона во која повторно е дел од македонската кошаркарска елита.  Веќе се одиграни неколку пријателски средби, меѓу нив и со неколку кратниот шампион и лански освојувач на Купот на РМ, МЗТ Скопје. Денес нашите момци ќе го тестираат шампионот, КК Работнички.

Црвено-црните денес попладне од 18 часот и 30 минути ќе се сретнат во пријателски дуел со екипата предводена од Марин Докузовски. Натпреварот ќе се одигра во салата на црвено-белите во Градски парк. До почетокот на првенството остануваат две недели, вардарци повторно се дел од елитата по сезоната 2016/17 кога последен пат беа прволигаши.