Wednesday ,05 August 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Атлетика > АК Вардар со 5 атлетичари во финалето од Купот на Македонија
АК Вардар со 5 атлетичари во финалето од Купот на Македонија

АК Вардар со 5 атлетичари во финалето од Купот на Македонија

 Утре, петок  и  ден потоа, сабота на националната арена Филип Втори Македонски ќе се одржи финалето на атлетскиот  „Куп на Македонија“.

На трката на 1.500 метри која е закажана за петок со почеток во 17-40 часот  ќе настапат Марко Ивановски и Петре Завировски. Ивановски и Завировски се пријавени и за 5.000 метри во сабота со почеток во 10-00 часот. Утре, Вардарци ќе настапат и во штафетната трка 4х100 метри. По подолг период вардарци имаат своја штафета овој пат во состав Марко Ивановски, Петре Завировски, Влатко Јакимовски, Дејан Петков и како резерва е пријавен Мартин Поповски.