Thursday ,20 June 2019
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > Пренос на МТВ од Куп финалето Вардар-Бадел во 14-30 часот
Пренос на МТВ од Куп финалето Вардар-Бадел во 14-30 часот

Пренос на МТВ од Куп финалето Вардар-Бадел во 14-30 часот

Во женскиот Куп на Република Македонија денес се игра големото финале, во истото ќе гледаме “реприза“ на изминатите две. Вардар ќе го има Бадел на мегдан како последна пречка до Куп пехарот. Во изминатите два бевме поуспешни, ова е шанса за третта Куп-круна во низа.

Ние во полуфиналето го елиминираве Работнички со 73-48, баделки ја совлааа Струга 2009 со 59:40.  Мечот за титулата се игра денес, недела,  попладне со почеток во 14,30 часот во салата „26 април“ во Гевгелија. Од истиот пренос ќе врши Македонската радио и телевизија.