Thursday ,20 June 2019
Последни:
Home > ЖРК Вардар > (Фотогалерија) Пионерките на Вардар со 8/8 во лигата, падна и Металург пред нашите налети
(Фотогалерија) Пионерките на Вардар со 8/8 во лигата, падна  и Металург пред нашите налети

(Фотогалерија) Пионерките на Вардар со 8/8 во лигата, падна и Металург пред нашите налети

Вчера во големата сала при СЦ “Јане Сандански“ во Скопје во рамки на  8.коло од пионерската лига односно првото пролетно коло на домашен терен пионерките на ЖРК Вардар ја пречекаа екипата на Металуг во дербито.  Со доминанта игра  вардарки ја потврдија лидерската позиција со висока побеа од 13 гола предност, тие триумфираа со 26-13.

0 2 3 4 5 6 7 8 10 10m 11 11m 13 13n 14 15 16 17 18 18y 19 20 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 33