Tuesday ,23 July 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > ЖОК Вардар ЕМ гостин на Куманово
ЖОК Вардар ЕМ гостин на Куманово

ЖОК Вардар ЕМ гостин на Куманово

Денес, сабота (20/11/2021) црвено-црните дами од Вардар ЕМ во рамки на 6.коло од втората одбојкарска лига гостуваат во Куманово кај истоимената женска одбојкарска екипа.

Вардарки одиграа до сега четири натпревари и остварија максимален број на победи. Денешната средба е закажана со почеток во 17-00 часот во салата при основното училишта „Христијан Тодоровски-Карпош“ во Куманово.