Thursday ,09 December 2021
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > (ФОТО) Одбојкарките на Вардар започнаа со 2.фаза од подготовките
(ФОТО) Одбојкарките на Вардар започнаа со 2.фаза од подготовките

(ФОТО) Одбојкарките на Вардар започнаа со 2.фаза од подготовките

Веќе четири седмици,  девојките од ЖОК Вардар ЕМ ги одработуваат  своите летни подготовки за есенските предизвици кои ги очекуваат во сезоната 2021/2021 во одбојкарските лиги.

ok5

Избраничките на Емилија Јаничиќ, се уште се во фаза на засилена подготовка на физички план, но започнаа и со тренинзи во сала.  Тие навлегоа во  оваа втора фаза од подготовките за престојната сезона.  Во сала се работи на усовршување на одбојкарските техники, подготвувајќи се и засилувајќи ја кохезијата на црвено-црниот тим. Парарелно на тоа продолжуваат и кондиционите подготовки.

ok4 ok3 ok2 ok