Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > Останати спортови > Одбојка > ЖОК Вардар ЕМ без бодови од средбата со лидерот Работнички
ЖОК Вардар ЕМ без бодови од средбата со лидерот Работнички

ЖОК Вардар ЕМ без бодови од средбата со лидерот Работнички

Во единаесеттото коло од Првата државна лига, ЖОК Вардар ЕМ  претрпе пораз од моментално посилниот и поискусен противник кој е и лидер на табелата тимот на Работнички.

На натпреварот кој се одигра во спортска сала „Христо Батанџиев“ , екипата на ОК Работнички Скопје дојде до максимална победа, односно до триумф со резултат  0:3. Младиот тим на црвено-црните бодови ќе бара во останатите дуели, ова за потсетување е деби сезона за најмладата екипа во првата одбојкарска женска сениорска лига.