Friday ,23 October 2020
Последни:
Home > Останати спортови > Кошарка > ЖКК Вардар со нова убедлива победа
ЖКК Вардар со нова убедлива победа

ЖКК Вардар со нова убедлива победа

ЖКК Вардар на гостувањето кај Трокал во Кавадарци  лесно и едноставно го завршија натпреварот со убедлива победа 18:75.

Противикот во ниту еден момент на натпреварот не успеа да ни се доближи. Ова беше меч од 3.коло ние сме лидери со шест бода и со убедливо најдобра кош-разлика во оваа конкуренција, колку нас бодови има единствено шампионот Бадел.

Во следното, 4.коло во салата “Кале” девојките на Жаклина Стојановска ќе бидат домаќини. На нас ни гостува тимот на ЖКК Струга 2009.