Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ФОТО) Кевин и Оливие Њокас го одработија првиот тренинг со Вардар
(ФОТО) Кевин и Оливие Њокас го одработија првиот тренинг со Вардар

(ФОТО) Кевин и Оливие Њокас го одработија првиот тренинг со Вардар

Француските интернационалци, Кевин и Оливие Њокас го одработија својот прв тренинг со Вардар. После потпишување на договорот, браќата од Франција имаа можност да се запознаат со новите соиграчи.

1 242006945_244469857686936_93558947669910142_n

После само неколку месеци, поранешните француски репрезентативци се одлучија да го напуштат Металург и да му се приклучат на Вардар. Сигурно дека нивното искуство ќе биде од голема помош за вардарци на домашната и меѓународната сцена. Се очекува тие утре да дебитираат на натпреварот против екипата на Елверум.