Sunday ,27 November 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Големата борба во дербито на првата ракометна лига, им припадна на ХЈС Работник
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Големата борба во дербито на првата ракометна лига, им припадна на ХЈС Работник

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Големата борба во дербито на првата ракометна лига, им припадна на ХЈС Работник

Дерби натпреварот во првата ракометна лига, му припадна на екипата на ХЈС Работник. Младите Вардарци одлично го започнаа овој натпревар, на кој имаа водство од 3:0. Како одминуваше натпреварот, гостинот од Битола најпрво го израмни резултатот, за потоа да има и постојано водство до крајот на дуелот. На полувреме се замина со предност  на Работник (10:14). Во вториот дел имаа и највисоки 8 голови предност. Конечниот резултат гласеше 22:28. Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар.

vardarfans-1vardarfans-3vardarfans-2vardarfans-4vardarfans-5vardarfans-6vardarfans-7vardarfans-8vardarfans-9vardarfans-10vardarfans-11vardarfans-13vardarfans-12vardarfans-14vardarfans-15vardarfans-16vardarfans-17vardarfans-18

 vardarfans-20vardarfans-21vardarfans-22vardarfans-23vardarfans-24vardarfans-25vardarfans-24vardarfans-26vardarfans-27vardarfans-28vardarfans-29vardarfans-30vardarfans-31vardarfansvardarfans-33vardarfans-34vardarfans-35vardarfans-36vardarfans-37