Wednesday ,06 July 2022
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Гаџа: Посакуваме со победа да ја завршиме годината во ЛШ
Гаџа: Посакуваме со победа да ја завршиме годината во ЛШ

Гаџа: Посакуваме со победа да ја завршиме годината во ЛШ

Во среда, Вардар ќе го одигра последниот натпревар година, што се однесува до настапите во Лигата на Шампионите. Во рамките на 10.коло, црвено-црните ќе гостуваат кај екипата на ППД Загреб. Вардарци се надеваат дека ќе ја прекинат серијата на порази, која трае шест последоавтелни натпревари и дека победнички ќе ја завршат годината. После еден пропуштен натпревар, во составот се враќа средниот бек, Анте Гаџа, кој го најави натпреварот со Загреб.

„Ова е последниот меч за Вардар во Лигата на шампионите оваа година. Затоа сите посакуваме одличен дуел и во Скопје да се вратиме со добро расположение. Загреб ја подигна својата форма, во последниот период собра многу бодови и затоа треба да бидеме доста сконцентрирани на овој меч. Знаеме дека нивната одбрана е доста цврста и знае да направи проблеми секому, но наше е да одиграме како што најдобро знаеме.

Натпреварот во среда ќе стартува во вечерниот термин од 20:45 часот.