Thursday ,30 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Куп: РК Вардар против Алкалоид во 1/2-финалето

Куп: РК Вардар против Алкалоид во 1/2-финалето

IMG_20230504_125614

Денеска без извлечени двојките од полуфиналето на Купот на Македонија за 2023 година. Ф4 турнирот ќе се одржи во Охрид од 11 до 13 мај 2023.

РК Вардар 1961 во полуфиналето ќе игра против Алкалоид. Средбата е закажана за 11 мај, а дополнително ќе биде одредена саатницата на натпреварот.
.