Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Дејан Манасков се приклучи на тренинзите на Вардар
Дејан Манасков се приклучи на тренинзите на Вардар

Дејан Манасков се приклучи на тренинзите на Вардар

Екипата на РК Вардар напорно се подготвува за новата сезона, а на тренинзите на тимот се приклучи и Дејан Манасков.

298099535_477212017746051_453614258886245299_n

Македонскиот репрезентативец пристигна од екипата на Веспрем и ќе биде замената за Дибиров, кој после девет години се реши да го напушти Скопје и да се пресели во Загреб. Манасков ќе дебитира во црвено-црниот дрес на турнирот во Струга, кој на програмата е од 16-20 август.