Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Пелко се одјави од Вардар (ФОТО)
Пелко се одјави од Вардар (ФОТО)

Пелко се одјави од Вардар (ФОТО)

Словенецот кој настапуваше на пикерската позиција во Европскиот првак, РК Вардар се прости од Скопје. Младиот кружен напаѓач одигра една сезона во “Јане Сандански”.

Скопје, фала ти за се. Беше чест да се игра за голем клуб. Се надевам дека ќе се вратам еден ден. Имам многу спомени. Најдобрите навивачи во Европа- се одјави Пелко.

domen