Saturday ,02 December 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > РК Вардар е единствениот тим во групата Б со максимални 9 бодови
РК Вардар е единствениот тим во групата Б со максимални 9 бодови

РК Вардар е единствениот тим во групата Б со максимални 9 бодови

Правиме преглед на одиграното 3.коло во групата Б, на ракометната Супер Лига. Фаворитите стигнаа до очекувани победи, а Вардар го задржа стопроцентниот ефект.

Преглед на резултати од одиграното 3.коло:

Прилеп – Вардар Неготино  30:22

Голден Арт – Еурофарм Пелистер  21:38

Вардар – Пролет  31:20

Мулти Есенс – Бутел  28:33

Вардар е единствениот тим кој е со максимални 9 освоени бодови после три одиграни кола во групата Б.