Wednesday ,16 January 2019
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Прес-конференција на РК Вардар, за натпреварот против Пик Сегед
Прес-конференција на РК Вардар, за натпреварот против Пик Сегед

Прес-конференција на РК Вардар, за натпреварот против Пик Сегед

Во недела во С.Ц. Јане Сандански, Вардар е домаќин на екипата на Пик Сегед, во рамките на 12 коло од Лигата на Шампионите. По тој повод, клубот во петок ќе одржи прес-конференција, на која ќе ги изнесе очекувањата за овој натпревар. Истата ќе започне од 13:00 часот, во прес-конференциската сала на С.Ц. Јане Сандански.

На Вардар му е потребна победа, за да остане на првото место на табелата. Мечот започнува од 17:00 часот.