Thursday ,30 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Марко Срдановиќ од Металопластика ќе го носи дресот на Вардар
Марко Срдановиќ од Металопластика ќе го носи дресот на Вардар

Марко Срдановиќ од Металопластика ќе го носи дресот на Вардар

Според информациите од српските медиуми, Марко Срдановиќ, од екипата на Металопластика во новата натпреварувачка сезона ќе го облече дресот на РК Вардар.

Срдановиќ настапува на позицијата лево крило, каде Вардар во моментов ги има Манасков, Чувара и младиот Стојановски.

Се очекува во наредниов период и официјално Вардар да го претстави овој играч како ново засилување.