Tuesday ,25 February 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > (ФОТО) Синот на Давид Писонеро тренира со пионерите на РК Вардар, кои од вчера стартуваа со подготовки
(ФОТО) Синот на Давид Писонеро тренира со пионерите на РК Вардар, кои од вчера стартуваа со подготовки

(ФОТО) Синот на Давид Писонеро тренира со пионерите на РК Вардар, кои од вчера стартуваа со подготовки

Генерацијата на ракометниот клуб Вардар родени 2004 година во текот на вчерашниот ден ги стартуваше подготовките за новата натпреварувачка сезона. Предводник на оваа генерација останува Зоран Петковски-Зенга. Од денес тренинзите ќе се одвиваат наутро во малата сала на С.Ц. Јане Сандански.

Составот е речиси идентичен од минатата сезона, единствено има две нови засилувања, а исто толку играчи го напуштија клубот. Едно од новите засилувања ќе биде синот на новиот тренер на Европскиот Шампион, Давид Писонеро.

1

Се работи за играч кој може да игра како среден и лев бек. Нов играч е и пикерот Стефан Гугуталиев кој доаѓа од Велес. Клубот го напуштија Маријан Гочев и Антониј Андовски.

Во новата сезона ќе се натпреваруваме во пионерската и младинската лига