Thursday ,24 September 2020
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ФОТО) Како изгледа новиот тим на РК Вардар
(ФОТО) Како изгледа новиот тим на РК Вардар

(ФОТО) Како изгледа новиот тим на РК Вардар

Утре, новиот состав на Вардар ќе го одигра првиот тест натпревар во подготвителниот период. Од денес започнува традиционалниот турнир во Струга, на кој црвено-црните со настапи ќе започнат на вториот натпреварувачки ден.

Познат е составот за натпреварувачката сезона 2020/21 кој ќе атакува на највисоки цели. Прв посериозен предизвик за вардарци ќе биде одбраната на СЕХА-трофејот, односно завршниот турнир кој ќе се одигра во Задар, од 4-6 септември, секако, претходно Вардар да го одигра и реванш мечот од 1/4 финалето против Нексе.

Вака изгледа новиот тим на Вардар:

1176888493044429108245395104732501277755192n