Monday ,22 April 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Повод за славје во Вардар, Стоилов доби наследник
Повод за славје во Вардар, Стоилов доби наследник

Повод за славје во Вардар, Стоилов доби наследник

Капитенот на Европскиот ракометен Шампион, Стојанче Стоилов, стана татко.

Неговата свршеница, Деница, денес на свет донесе машко дете. Од неодамна, својата врска, Стоилов и Деница, ја крунисаа со брак, а денес имаат повод за уште поголемо славје.

127955-vo-vardar-se-slavi-kapitenot-stoilov-dobi-naslednik-foto

Честитки од нашата редакција за Стоилов, жив, здрав да е малото синче и да биде гордост на тато.