Sunday ,26 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Томовски, Јагуриновски и Лазаревски, на скратениот список на селекторот Лазаров
Томовски, Јагуриновски и Лазаревски, на скратениот список на селекторот Лазаров

Томовски, Јагуриновски и Лазаревски, на скратениот список на селекторот Лазаров

Селекторот на машката сениорска репрезентација на Македонија Кирил Лазаров го објави списокот на повикани ракометари за собир и подготовки за претстојното EHF Euro 2024 кое ќе се оддржи во Германија.

EHF Euro 2024 ќе се оддржи во период од 10.01.2024 – 28.01.2024 во Германија , а нашата сениорска репрезентација е дел од групата А заедно со репрезнтациите на Германија , Франција и Швајцарија.

На списокот на селекторот Лазаров, се Мартин Томовски, Томислав Јагуриновски и Милан Лазаревски од редовите на Вардар.