Sunday ,18 November 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) “Бомбардерот“ Горбок се враќа во Вардар
(ВИДЕО) “Бомбардерот“ Горбок се враќа во Вардар

(ВИДЕО) “Бомбардерот“ Горбок се враќа во Вардар

После две сезони поминати во екипата на Пик Сегед, левиот бек на руската репрезентација, Сергеј Горбок се враќа во редовите на Вардар. Тој претходно две сезони го носеше црвено-црниот дрес, па ова ќе биде негов кам бек во редовите на Вардар. Горбок заедно со Борозан ќе ја сочинуваат левата бековска позиција и треба да бидат најголемата опасност по противничките голови. Изминатава сезона, Горбок во дресот на Пик Сегед постигна 25 голови, а преку видеово можете да видите дел од неговите погодоци. Секако неговото враќање ќе претставува големо засилување за црвено-црните.