Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > Комити > (ВИДЕО) ,,Комитите” им дадоа поддршка на ракометарите пред утрешниот дуел
(ВИДЕО) ,,Комитите” им дадоа поддршка на ракометарите пред утрешниот дуел

(ВИДЕО) ,,Комитите” им дадоа поддршка на ракометарите пред утрешниот дуел

Најверните навивачи на Вардар, популарните ,,Комити” влегоа во СЦ. ,,Јане Сандански” и им дадоа силна поддршка на нашите играчи пред утрешниот дерби дуел во Скопје.

165210306_476990556669596_2365727056937892901_n

eee

Освен поддршката пред дуелот, упатија и голема благодарност до Иван Чупиќ кој по крајот на оваа натпреварувачка сезона си заминува од Вардар.

Видео можете да погледнете ТУКА.