Thursday ,20 June 2024
Последни:
Home > Комити > (ВИДЕО) Пред точно десет години: Вакво навивање нема секој ден на ракометен натпревар
(ВИДЕО) Пред точно десет години: Вакво навивање нема секој ден на ракометен натпревар

(ВИДЕО) Пред точно десет години: Вакво навивање нема секој ден на ракометен натпревар

На денешен ден пред точно десет години, Вардар ја пречека екипата на Караш Северин од Романија и секако забележа победа од шест голови разлика, 28:22.

Велиме секако дека забележа победа бидејќи ова беше незаборавен натпревар. За тоа се погрижија најверните навивачи на Вардар, Комитите кои имаа незаборавна бројка, навивање, пароли и тн. Можеби ова беа и најдобрите времиња под Кале, во изведба на Комитите..

Погледнете каков беше амбиентот во салата и за какво навивање стануваше збор, ОВДЕ.