Friday ,23 February 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Младински лиги > Пионерите и кадетите на РК Вардар 1961 со гостински дуели
Пионерите и кадетите на РК Вардар 1961 со гостински дуели

Пионерите и кадетите на РК Вардар 1961 со гостински дуели

Овој викенд, две од три младински екипи на РК Вардар 1961 ќе ги играат натпреварите во своите конкуренции. Младинците на црвено-црните се слободни во оваа рунда, а кадетите и пионерите ќе одиграат гостински натпревари.

 

ПИОНЕРИ: Е.Фарм Пелистер 2-ВАРДАР,  11:00 часот (26/11/2023)

КАДЕТИ: Тиквеш-ВАРДАР,   11:00 часот (26/11/2023)

МЛАДИНЦИ: ВАРДАР е слободен во ова 9.коло