Sunday ,27 November 2022
Последни:
Home > Uncategorized > Атанасов, Несторовски, Николовски на ниво во дербито со Партизан МШ М16
Атанасов, Несторовски, Николовски на ниво во дербито со Партизан МШ М16

Атанасов, Несторовски, Николовски на ниво во дербито со Партизан МШ М16

Во заостанатиот натпревар од првиот дел на сезоната, КК Вардар М16  го одиграа во саботата , славевме со убедливи плус 20 против екипата Партизан МШ. Ние на овој гостински дуел доминиравме во сите аспекти на кошаркарската игра.

Четири момци во црвено-црниот колектив успеаа да погодат 68 поени од нашите 80 на оваа средба. Одлична партија  на средбатаа имаа Атанасов (23 поени), Несторовски (16 поени), Николовски (15 поени) и Гацов (14 поени). Тренерот Јованчев Александар кој е избран за најдобар младински тренер во 2018 одлично го диригираше тимот од клупата.