Friday ,19 July 2019
Последни:
Home > Uncategorized > Деловска, капитенот на ЖКК Вардар: Ќе направиме се да ја одбраниме титулата во Купот
Деловска, капитенот на ЖКК Вардар: Ќе направиме се да ја одбраниме титулата во Купот

Деловска, капитенот на ЖКК Вардар: Ќе направиме се да ја одбраниме титулата во Купот

hhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh

Нашиот, ЖКК Вардар е актуелен бранител на Куп-трофејот во Купот на Република Македонија. Црвено-црните имаат две титули по ред, и двете ги освоиа во големото финале против Бадел. Екипа која најверојатно и годинава ќе биде наш ривал во мечот за пехар. Во 1/2-финалето ќе играме со тимот на ЖКК Работнички.

Благој Трифуновски, претставник на Вардар- Женската кошарка нема многу публика, но се надевам дека на натпреварите ќе ја добиеме посакуваната поддршка. Ние сме бранители на тронот и ќе направиме се за да го одбраниме трофејот во натпреварувањето. Нема да биде воопшто лесно, но ветуваме максимум и голема борба.

 Симона Деловска, капитенот на Вардар-Работнички ќе биде наш прв ривал во Купот. Го познаваме добро ривалот, затоа што повеќето кошаркарки од таму лани играа за нас. Како што кажа нашиот тренер, ние ќе играме најдобро што знаеме и ќе се обидеме да го одбраниме Куп-трофејот. Тоа е нашата голема желба.