Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > Uncategorized > ЖКК Вардар оди на втора гостинска победа по ред, гостува во Кавадарци
ЖКК Вардар оди на втора гостинска победа по ред, гостува во Кавадарци

ЖКК Вардар оди на втора гостинска победа по ред, гостува во Кавадарци

ЖКК Вардар во 1.коло ја совлада екипата на МЗТ Аеродром во гости со високи 40-73, пред девојките овој викенд е 2.коло во првата лига група-А. Исто така и во ова коло црвено-црните дами ќе бидат гости.

Овој пат гостуваме кај тимот на Пробаскет од Кавадарци, дуелот ќе се игра во салата  “Партизан“- Кавадарци.  Дуелот е закажан за сабота, 16.октомври со почеток во 13-00 часот.