Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (ФОТОГАЛЕРИЈА) Петлињата на Вардар и оваа сезона доминантни, три финалиња, три трофеи за црвено-црните
(ФОТОГАЛЕРИЈА) Петлињата на Вардар и оваа сезона доминантни, три финалиња, три трофеи за црвено-црните

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Петлињата на Вардар и оваа сезона доминантни, три финалиња, три трофеи за црвено-црните

По крајот на финалињата во Детската лига, на главниот терен на ФФМ во Ново Лисиче беа доделени медалите и пехарите за најуспешните. ФК Вардар одигра и победи во три финалиња, ние сме шампиони во генерациите 2006, 2007 и 2008 година. Пехарите ги подигнаа капитенот на 2008- Ненад Дамјаноски, капитенот на 2007, Грашески Александар и за генерација 2006 пехарот му беше врачен на Сековски Дарко. Покрај ова имаме и четири инвидуални награди, три голмани беа прогласени за најдобри. Пулените на Мутибариќ кои добија награда се: Андреј Данстак (2006), Лука Грчевски (2008) и Антонио Пишовски (2007), додека Алтин Алији кој постигна хет-трик во големото финале е најдобар стрелец кај генерација 2006.

Во продолжение ви носиме 60 сетина фотогафии од завршната церемонија.

1 2 4 5 6 8 9 10 11 12 13 14 15 17 18 19 20 21 22 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 36 38 39 40 41 42 43 44 46 47 48 49 50 51 52 53 55 56 57 58 59 60 61 63 69 70