Friday ,19 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > Младинците одиграа “контролка” со Тетекс
Младинците одиграа “контролка” со  Тетекс

Младинците одиграа “контролка” со Тетекс

Денес на теренот во Кадино, младинците на ФК Вардар одиграа контролка против ФК Тетекс

FB_IMG_1693135231766

Оваа средба ја доби гостинот на резултатски план. Првиот дел заврши со почетните 0-0, немаше шанси за одбележување на двете страни. Вторите 45 минути донесоа дури пет погодоци. Најпрвин ние се заканивме преку Гаштаров чиј удар беше блокиран. Противникот потоа искористи неколку прилики и поведе со 0-4.

FB_IMG_1693135212192Во финишот заиграме поконкретно, на нашиот гол Леонид Илиевски имаше две добри одбрани, во напад погоди Крстевски Антонијо кој ги постави конечните 1-4

FB_IMG_1693135217526

Вардар започна со овие 11: Никола Филевски, Зоран Фидановски, Лука Атанасовски, Драган Јанкоски, Влатко Кулуковски, Давор Лефковски, Филип Радевски, Матеј Гаштаров, Марко Николовски, Максим Бундалески, Виктор Стефановиќ.