Sunday ,17 February 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Среќен роденден Слободан Мутибариќ
Среќен роденден Слободан Мутибариќ

Среќен роденден Слободан Мутибариќ

Денес својот 52-ри роденден го прославува тренерот на голманите на црвено-црниот фудбалски колектив Слободан Мутибариќ, поранешен чувар на мрежата на ФК Вардар и син на најголемата голманска легенда на вардарци Драган Мутибариќ. Редакцијата на Вардар фанс му го честита роденденот и му посакува уште многу години успешна работа со голманите на Вардар и се разбира здравје и среќа.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН МУТО !