Sunday ,31 May 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > Матеј Андов со неговите соиграчи од У19 репрезентацијата донираа храна и други продукти на неколку загрозени семејства
Матеј Андов со неговите соиграчи од У19 репрезентацијата донираа храна и други продукти на неколку загрозени семејства

Матеј Андов со неговите соиграчи од У19 репрезентацијата донираа храна и други продукти на неколку загрозени семејства

Голманот на младинската екипа на ФК Вардар и репрезентативец на Македонија до 19 години, Матеј Андов, денес заедно со неговите соиграчи од репрезентацијата беа во посета на неколку семејства од околината на Чаир и Скопска Црна Гора.

1 2

Голем потег од нашите младински репрезентативци кои донираа храна и неопходни продукти на неколку загрозени семејства, во период кога владее лоша ситуација поради пандемијата со корона вирусот.

Убаво е кога гледаме вакви хуманитарни акции од млади момчиња, кои денес исполнија неколку срца.