Thursday ,18 April 2024
Home > ФК Вардар > У-18 > Андреј Ричков за Вардарфанс:Во првите 20 минути го решивме натпреварот.

Андреј Ричков за Вардарфанс:Во првите 20 минути го решивме натпреварот.

Единствена вардарова генерација која е без пораз оваа сезона во младинската лига ,е екипата на Фк Вардар У 18 предводена од тренерот Љупчо Марковски.Во ова шесто коло,црвено-црните забележаа победа на гостински терен против екипата на Ренова со резултат 0:2 и запишаа нови три бода.Стрелци на головите за Вардар беа:Есмин Личина и Виктор Димков

10836514_902620603081724_1634417624_n

-Натпреварот се играше на прилично лош терен,каде што немаше убава игра и на двете страни.Во првите 20 минути ги постигнавме двата гола,и со добра и цврста одбрана не му дозволивме на противникот да создаде ниедна шанса.Во следното коло играме со екипата на Милано,и се надевам дека ќе ја продолжиме победничката серија,изјави Андреј Ричков за Вардарфанс.мк.