Thursday ,28 September 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар треба да го примени полскиот рецепт, Апоел загуби и од трет полски тим
Вардар треба да го примени полскиот рецепт, Апоел загуби и од трет полски тим

Вардар треба да го примени полскиот рецепт, Апоел загуби и од трет полски тим

Апоел загуби и на третиот по ред пријателски меч против тим од полската лига. По неуспехот против Лечиа и поразот од дури 4-1, по вториот пораз од полскиот второлигаш екипата на Арка со 2-1, денес кипраните забележаа нов убедлив пораз и тоа од Леч Познан со 3:0

Несомнено на Апоел не му оди на овие подготовки со новиот тренер, секако дека тоа е мал плс за Вардар, кој треба да ја искористи оваа слаба форма на шампионот на Кипар, и да го примени рецептот на овие три полски тима.