Friday ,27 January 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Без Грнчаров во Турново

Без Грнчаров во Турново

Boban-Grncarov-Vardar
Екипата на Вардар утре му гостува на Хоризонт од Турново во 14 часот, а нашиот тим ќе биде ослабен поради неиграњето на Бобан Грнчаров, поради пет жолти картони.

Тоа значи дека стоперскиот тандем на утрешниот меч ќе го сочинуваат Таневски, во друштво со Бојовиќ или Најдовски, останува на Андреев да одлучи.

Инаку на овој меч се враќаат Томе Пачовски, Никола Глигоров, и Артур Миранјан.