Tuesday ,31 January 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Без Хамбарџумјан на Вечното Дерби

Без Хамбарџумјан на Вечното Дерби

11025747_779947645433585_6285163541715976135_n                                                                                          Фото:fkvardar.mk

На утрешното Вечно Дерби против Пелистер во играта на нашите момци ќе недостасува Ерменскиот интернационалец Хофханес Хамбарџумјан.

Поради добиениот петти жолт картон во Турново, популарниот Хоф, ќе остане на трибините на Арената Филип II.

Останува да видиме кој ќе ја пополни оваа празнина, на најдефицитарното место во тимот на Фк Вардар.

Инаку Хамбарџумјан се најде на списокот на Селекторот на Ерменија за натпреварот на својата држава, за квалификациите на Еп.